9 czerwca 2015

Powierzchnia

Sterylizacja za pomocą promieniowania UVC to bezpieczny i niezawodny sposób dezynfekcji, który może być stosowany podczas produkcji. Zaletami są: brak wytwarzania ciepła, brak niepożądanych substancji mogących stać się zanieczyszczeniami chemicznymi dla produktu (stosowanymi w standardowych metodach dezynfekcji) oraz brak pozostałości po przeprowadzeniu procesu a także bardzo krótki czas ekspozycji na działanie promieni UVC w celu osiągnięcia dekontaminacji naświetlanego obiektu.

Higienę taśm transportowych można wspomagać poprzez montaż lamp UVC od spodu przesuwającej się taśmy przenośnika, zapewniając ciągłą dezynfekcję pasa, bez przerw w produkcji. Dezynfekcja taśm przenośników zapewnia większą ochronę przed zanieczyszczeniami obecnymi w surowcach, produktach.

Dezynfekcji mogą podlegać także folie opakowaniowe i opakowania (tacki, kubki, butelki). Naświetlanie opakowań tuż przed umieszczeniem w nich produktu zwiększa bezpieczeństwo wyrobu gotowego i wpływa korzystnie na przedłużenie jego trwałości bez zastosowania konserwantów.